IMAM PRAVO DA ŽIVIM ZDRAVO

Udruženje za pomoć mentalno nedovoljno razvijenim osobama «Biser» Opštine Srbobran počinje sa realizacijom projekta «Imam pravo da živim zdravo». NIS je finansijski podržao projekat i omogućio realizaciju projekta kroz svoj konkurs Zajednici zajedno.

nis-zajednicizajedno
Cilj projekta je da se opremi površina namenjena za sporstko-rekreativne aktivnosti, spravama za vežbanje na otvorenom. Nakon postavljanja sprava za vežbanje na otvorenom, sportsko-rekreativne aktivnosti će biti organizovane za osobe sa invaliditetom i decu opšte populacije, kako bi učestvovajući u zajedničkim aktivnostima ostvarili inkluziju. Pored navedenog biće održani i treninzi stonog-tenisa i radionice na temu zdravog života.

Očekujemo da će rezultat projekta biti opremljen prvi prostor u Opštini Srbobran sa sportsko-rekreativnim sparavama za vežbanje na otvorenom za osobe sa invaliditetom, poboljšanje zdravstvenog stanja korisnika usled redovnog vežbanja i ostvarena inkluzija uz manju diskriminaciju.

Predviđeno je da projekat traje od 01.11.2016. godine do 31.03.2017. godine.