Vendégek jártak a Gyöngy egyesületben

Vendégek jártak a Gyöngy egyesületben

A szenttamási Gyöngy, a Fejlődésben Lemaradt Személyek Egyesületében járt szerdán Julijana Stanisavljević, a Munkaügyi és Szociálpolitikai Minisztérium képviselője, továbbá a belgrádi Fogyatékkal Élőket Segítő Szociális Tevékenységek Egyesületének, valamint az újvidéki Tvrđava 021 Asztalitenisz Klub tagjai.

Látogatásunk célja, hogy megismerkedjünk a szenttamási egyesülettel. Ugyanis a Gyöngy egyesület tagjai is részt vettek a november 14-én Újvidéken megrendezett asztalitenisz-szemlén, ahol először találkoztunk, és ahol megállapodás született a mai látogatásról.

Szeretnénk megismerni az egyesület tevékenységét, és megtekinteni az itteni nevezetességeket – mondta Julijana Stanisavljević.

A vendégek az egyesület vásártéri helyiségeiben rövid szünetet tartottak, majd megtekintették a Gion Nándor Emlékházat, ahol Németh Dezső beszámolt az emlékház működéséről, bemutatta a kiállítást és az eddig megjelent magyar és szerb nyelvű köteteket.

Innen a Tatić-tanyára látogattak, ahol a közös ebédet követően folytatódott az ismerkedés a szenttamási vendéglátókkal.

Slavka Popić, a Gyöngy egyesület vezetője elmondta, miután elmélyültek a kapcsolatok, a belgrádi egyesület és az újvidéki klub meghívta a tagságot egy újabb asztalitenisz-találkozóra.

  • Vendégek jártak a Gyöngy egyesületben
  • Vendégek jártak a Gyöngy egyesületben
  • szenttamási Gyöngy,
  • Tatić-tanyára látogattás
  • u gostima u Biseru
  • tatic salas
  • poseta taic salasu - Vendégek jártak a Gyöngy egyesületben

Paraczky László

Preuzeto sa – szenttamas.rs