IZLET NA KATAI SALAŠ

47

Članovi dva udruženja su se družila u četvrtak 15.09.2016. godine na zajedničkom izletu. Udruženje za pomoć mnro «Biser» Opštine Srbobran realizovalo je u saradnji sa Udruženjem likovnih umetnika «Art» iz Srbobrana petu po redu slikarsku koloniju na Katai salašu kod Malog Iđoša. Celodnevni izlet je organizoavn uz podršku Opštine Srbobran. U izletu je učestvovalo ukupno 40 učesnika. Tu su bili korisnici dnevnog boravka Udruženja «Biser», deca iz hraniteljskih porodica, deca Romske nacionalnosti,deca opšte populacije, zaposleni u Udruženju «Biser» i umetnici iz Udruženja «Art». Dan na Katai salašu je počeo radno. Učesnici su se ove godine bavili reciklažom, odnosno tema dana bila je «Reciklaža». Prvi deo dana je bio posvećen izradi radova od plastičnih flaša, konzervi, novina, i drugog materijala za reciklažu. Drugi deo dana je obuhvatao šetnju i obilazak salaša, slobodne aktivnosti na otvorenom. Tokom boravka organizovan je i ručak za sve učesnika izleta. Oko 13h izlet je posetila i direktorka Doma kulture Branislava Sekulić i tokom svoje posete pogledala radove. Ovo je tradicionalno druženje dva udruženja koje podstiče inkluziju, saradnju dva udruženja i uključivanje osoba sa smetnjama u razvoju u dešavanja u lokalnoj zajednici.

3

88

222